VinařovoVíno.cz

Na bulváru s vínem VinařovoVíno.cz naleznete velký výběr kvalitních vín v praktickém obalu BiB (Bag in Box) a také lahvová vína od nejlepších místních vinařů.

Bag in Box – BiB (v překladu pytlík v krabici nebo lidově begina) je moderní způsob distribuce vína. Skládá se jak už název napovídá z kartonového obalu a speciálního plastového sáčku s dávkovacím ventilkem. Díky sáčku ve kterém je víno uzavřeno se k němu nedostane kyslík a nemůže rychle zoxidovat. Další výhodou tohoto balení je, že se vnitřní sáček smršťuje spolu s vytáčením vína pomocí ventilku a dojde k dokonalému vyprázdnění. Navíc je plastový sáček z 99% recyklovatelný. Bag in Box je vhodný na všechny příležitosti jako jsou různé oslavy, svatby, zahradní grilovačky či ho jen umístit do sklepa nebo ledničky a kdykoli máte chuť si můžete vychutnat dvě deci svého úžasného vína.

Protože je vždy hlavně důležitý obsah a pro nás je kvalita nabízeného vína na prvním místě, tak veškeré objednávky jsou stáčeny do obalu Bag in Box až na základě Vaší objednávky. Objednávky expedujeme vždy jednou týdně a to ve čtvrtek. Objednávky vína přijaté nejpozději v pondělí se pro Vás v úterý a středu stačí z tanků do Bag in Box obalů a následně ve čtvrtek expedují k Vám. To zaručí prvotřídní kvalitu vína.

Co děláme

Naše poslání je nabídnout Vám vždy úžasné a exkluzivní víno. Na bulváru VinařovoVíno.cz si vyberete vynikající vína dovážena především z prosluněné Moldávie a Rakouska. Kvalita zahraničních vín je pro nás samozřejmostí na prvním místě a je vždy prvotřídní. Dále Vám bulvár VínařovoVíno.cz nabídne lahvová vína od vybraných našich moravských vinařů.

Mezi naše hlavní hvězdy patří sladký moldavský Traminer Exclusive (Tramín) a originální moldavský Kagor Pastoral. Moldavské dezertní víno Kagor Pastoral (16%) je považováno za víno aristokratů a i ono samo je takový aristokrat mezi víny. Moldavský Kagor se dodává také až na britský královský dvůr. Do neposlední řady patří náš bestseller z Rakouska a to víno z černého rybízu. Originální rakouský Johannisbeerwein je přírodní, velmi ovocné víno z černého rybízu. Chuť je jedinečná a tento černý rybíz patří k tomu nejlepšímu ve své kategorii.

Moldavsko leží ve stejné zeměpisné šířce jako Burgundsko nebo Bordeaux. Je velmi rozmanité na různé typy půdy a při pohledu na mapu může v některých z nás svým tvarem evokovat podobu hroznu. Možná to není náhoda protože moldavská vinařská tradice trvá okolo 5000 let a vinná réva zde rostla již před více než šesti miliony let. Vinice jsou často v aluviálních půdách v údolích řek a klimatické podmínky jsou příznivé, klima je ovlivněno blízkostí Černého moře. Jsou zde dlouhá, teplá, suchá léta a rovnoměrné srážky. Proto je Moldavsko bohaté na polosuchá, polosladká a sladká vína.

Rakousko je zase svým chladnějším podnebím úplný opak ale historie v pěstování vína je také bohatá. Základy vinařství v Rakousku položili již v minulosti římští legionáři.  Díky zeměpisné poloze jsou vína velice podobná našim moravským vínům a do jejich produkce kvůli tomu patří převážné bílé víno.